Sort by

barry has logged 427 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Replicas

Replicas

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Phoenix

Phoenix

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Sweet Virginia

Sweet Virginia

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Crew

The Crew

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Wind That Shakes the Barley

The Wind That Shakes the Barley

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Devil's Gate

Devil's Gate

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
American Ultra

American Ultra

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cam

Cam

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Nun

The Nun

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Quiet Earth

The Quiet Earth

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Jonathan

Jonathan

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Live by Night

Live by Night

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Predator

The Predator

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Seven Years in Tibet

Seven Years in Tibet

1997
×
Read the review Edit this entry  
08
Eye in the Sky

Eye in the Sky

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Two Lovers

Two Lovers

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Comet

Comet

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry