Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
The Trip to Greece

The Trip to Greece

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Traveller

The Traveller

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Beast and the Magic Sword

The Beast and the Magic Sword

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Devil's Nightmare

The Devil's Nightmare

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Body Snatcher

The Body Snatcher

1945
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Zardoz

Zardoz

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Two Evil Eyes

Two Evil Eyes

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Daughters of Darkness

Daughters of Darkness

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dracula

Dracula

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hack-O-Lantern

Hack-O-Lantern

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Haunt

Haunt

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Maniac Cop 3: Badge of Silence

Maniac Cop 3: Badge of Silence

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Maniac Cop 2

Maniac Cop 2

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Maniac Cop

Maniac Cop

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Madman

Madman

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Countess Dracula

Countess Dracula

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Bucket of Blood

A Bucket of Blood

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Books of Blood

Books of Blood

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Crazies

The Crazies

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Frankenhooker

Frankenhooker

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shivers

Shivers

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Great Muppet Caper

The Great Muppet Caper

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Raiders!: The Story of the Greatest Fan Film Ever Made

Raiders!: The Story of the Greatest Fan Film Ever Made

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Flash Gordon

Flash Gordon

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
King Cohen: The Wild World of Filmmaker Larry Cohen

King Cohen: The Wild World of Filmmaker Larry Cohen

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Q

Q

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Castle Freak

Castle Freak

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sleepaway Camp III: Teenage Wasteland

Sleepaway Camp III: Teenage Wasteland

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
That's Sexploitation!

That's Sexploitation!

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dead of Night

Dead of Night

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Demons

Demons

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Mask of Zorro

The Mask of Zorro

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry