• Split

    ★★★½

  • Phantasm: Ravager

    ★★

  • Gringo - The Dangerous Life of John McAfee

    ★★★½

  • The Void

    ★★★½

  • Snowden

    ★★★

  • The B-Side: Elsa Dorfman's Portrait Photography

    ★★★★

  • I Am Not Your Negro

    ★★★★★

  • Into the Inferno

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★★

  • The Girl with All the Gifts

    ★★★★

  • Blair Witch

    ★★★

  • Ghostbusters

    ★★

  • Red Christmas

    ★½

  • Beyond the Gates

    ★★★½

  • The Neon Demon

    ★★★★

  • Train to Busan

    ★★★½

  • Bowie: The Man Who Changed the World

    ★½

  • For the Love of Spock

    ★★★★

  • Night of Something Strange

  • The Belko Experiment

    ★★

  • Pee-wee's Big Holiday

    ★★★

  • Tower

    ★★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★★

  • In a Valley of Violence

    ★★★½

  • Hail, Caesar!

    ★★★½

  • We Are the Flesh

    ★½

  • Tickled

    ★★★★

  • The Greasy Strangler

    ★★½

  • Doctor Who: The Husbands of River Song

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • The Hateful Eight

  • Krampus

    ★★★★

  • Smoke and Mirrors: The Story of Tom Savini

    ★★★★

  • Carver

    ★★★

  • Hell House LLC

    ★★★½

  • Tales of Halloween

    ★★★

  • My Scientology Movie

    ★★★½

  • Samurai Cop 2: Deadly Vengeance

  • Gravy

    ★★★½

  • S Is for Stanley

    ★★★★

  • Bone Tomahawk

  • Crimson Peak

    ★★★½

  • How to Plan an Orgy in a Small Town

    ★★★½

  • The Martian

    ★★★★

  • Where to Invade Next

    ★★★½

  • De Palma

    ★★★★

  • Anomalisa

    ★★★½

  • Turbo Kid

    ★★½

  • Harbinger Down

  • Best of Enemies

  • A Christmas Horror Story

    ★★★½

  • The Lobster

    ★★★★

  • Mr. Holmes

    ★★★½

  • Predator: Dark Ages

    ★★★½

  • Sicario

    ★★★★

  • Green Room

    ★★★½

  • Harold and Lillian: A Hollywood Love Story

    ★★★★½

  • Tale of Tales

    ★★★

  • Maggie

    ★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • The Death of

  • Requiem for the American Dream

    ★★★½

  • 808

    ★★★½

  • Raiders!: The Story of the Greatest Fan Film Ever Made

    ★★★★

  • Chappie

    ★★

  • Fifty Shades of Grey

    ★★★

  • Listen to Me Marlon

  • The End of the Tour

    ★★★½

  • The Witch

    ★★★★

  • Ex Machina

    ★★★★

  • Hogzilla

  • Interstellar

    ★★★