RSS feed for Bart
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Bronson

Bronson

2008
×
★★★★
Edit this entry  
16
Valhalla Rising

Valhalla Rising

2009
×
★★★
Edit this entry  
10
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Dead Man Down

Dead Man Down

2013
×
★★★
Edit this entry  
18
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★
Edit this entry  
01
Argo

Argo

2012
×
★★★½
Edit this entry  
16
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Shame

Shame

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Iron Lady

The Iron Lady

2011
×
★★★
Edit this entry  
12
When You're Strange

When You're Strange

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Requiem For Detroit?

Requiem For Detroit?

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fat Head

Fat Head

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Descendants

The Descendants

2011
×
★★★½
Edit this entry  
02
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Inbetweeners Movie

The Inbetweeners Movie

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Good Old Fashioned Orgy

A Good Old Fashioned Orgy

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Ides of March

The Ides of March

2011
×
★★★½
Edit this entry  
08
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
Edit this entry  
25
Micmacs

Micmacs

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tabloid

Tabloid

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Single Man

A Single Man

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Road

The Road

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Killer Inside Me

The Killer Inside Me

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Thor

Thor

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Somewhere

Somewhere

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
In the Loop

In the Loop

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★
Edit this entry  
30
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Drive

Drive

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hesher

Hesher

2010
×
★★★★
Edit this entry  
29
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★
Edit this entry  
08
Contagion

Contagion

2011
×
★★★½
Edit this entry  
19
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Kissed

Kissed

1996
×
★★★★★
Edit this entry