Sort by
  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★

  • Poor Things

    ★★★★

  • Vacation Friends 2

    ★½

  • You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

    ★★★½

  • Red, White & Royal Blue

    ★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • Elemental

    ★★½

  • Asteroid City

    ★★★★½

  • The Little Mermaid

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★

  • Air

    ★★★½

  • Bottoms

    ★★★★

  • Scream VI

    ★★★½

  • Cocaine Bear

    ★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★★

  • Theater Camp

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★½

  • Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

  • Talk to Me

    ★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½

  • Do Revenge

    ★★★

  • Wendell & Wild

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★

  • Pearl

    ★★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • The Invitation

    ★★★½

  • Thiruchitrambalam

    ★★★½

  • Not Okay

    ★★★

  • Gulu Gulu

    ★★½

  • Honor Society

    ★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Elvis

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Crush

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • X

    ★★★

  • The Lost City

    ★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★

  • Marry Me

    ★★★

  • Meet Me in the Bathroom

  • Scream

    ★★★

  • Writer

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Love Hard

    ★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

  • Malignant

    ★★★½

  • Vacation Friends

    ★★½

  • He's All That

    ½

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Kissing Booth 3

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★½