Sort by

sindhu has logged 649 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Hated in the Nation

Black Mirror: Hated in the Nation

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
Pride

Pride

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Read prior review Edit this entry  
27
mid90s

mid90s

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Shrek

Shrek

2001
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★½
Edit this entry  
22
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
XX

XX

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
A Merry Friggin' Christmas

A Merry Friggin' Christmas

2014
×
Edit this entry  
19
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Big

Big

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★½
Edit this entry  
12
City Island

City Island

2009
×
★★★½
Edit this entry  
11
Vamps

Vamps

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Girl in Progress

Girl in Progress

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
They Came Together

They Came Together

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★
Edit this entry  
07
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Casting JonBenet

Casting JonBenet

2017
×
Edit this entry  
05
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Colette

Colette

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Odd Thomas

Odd Thomas

2013
×
★½
Edit this entry  
03
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
My Girl

My Girl

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
American Animals

American Animals

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
Edit this entry  
27
Into the Forest

Into the Forest

2015
×
★★★
Edit this entry  
26
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★★
Edit this entry  
24
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Edit this entry  
24
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
★★
Read the review Edit this entry