sindhu has logged 65 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
27
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★
Edit this entry  
27
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nocturama

Nocturama

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
Gimme the Loot

Gimme the Loot

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Delicatessen

Delicatessen

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dude

Dude

2018
×
★½
Edit this entry  
24
License to Wed

License to Wed

2007
×
★½
Edit this entry  
23
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Date and Switch

Date and Switch

2014
×
★★½
Edit this entry  
22
The Young Victoria

The Young Victoria

2009
×
★★★
Edit this entry  
22
Scarface

Scarface

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Appropriate Behavior

Appropriate Behavior

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Revolutionary Road

Revolutionary Road

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kodachrome

Kodachrome

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★
Edit this entry  
19
Peter Rabbit

Peter Rabbit

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Crash Pad

Crash Pad

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Boy in the Striped Pyjamas

The Boy in the Striped Pyjamas

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Tanner Hall

Tanner Hall

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
How to Lose Friends & Alienate People

How to Lose Friends & Alienate People

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Submergence

Submergence

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
With Every Heartbeat

With Every Heartbeat

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
14
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
★★½
Edit this entry  
12
Clouds of Sils Maria

Clouds of Sils Maria

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Burying the Ex

Burying the Ex

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Seth Rogen's Hilarity for Charity

Seth Rogen's Hilarity for Charity

2018
×
★★½
Edit this entry  
11
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Burnt

Burnt

2015
×
★½
Edit this entry  
10
Una

Una

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Results

Results

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Bitch

Bitch

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
The Decoy Bride

The Decoy Bride

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Don Verdean

Don Verdean

2015
×
★★
Edit this entry  
08
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★
Edit this entry  
06
Heartbeats

Heartbeats

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Get a Job

Get a Job

2016
×
★½
Edit this entry  
05
Tom at the Farm

Tom at the Farm

2013
×
★★★½
Edit this entry  
05
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry