sindhu has logged 62 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Ibiza

Ibiza

2018
×
★★
Edit this entry  
30
Every Day

Every Day

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Tale

The Tale

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Nymphomaniac: Vol. II

Nymphomaniac: Vol. II

2013
×
Read the review Edit this entry  
29
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Aloha

Aloha

2015
×
Read the review Edit this entry  
28
The Road Within

The Road Within

2014
×
★★
Edit this entry  
28
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Shrek

Shrek

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
8 Mile

8 Mile

2002
×
★★★
Edit this entry  
25
The Circle

The Circle

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Cherrybomb

Cherrybomb

2009
×
★★
Edit this entry  
24
Dirty Girl

Dirty Girl

2010
×
★★½
Edit this entry  
24
How to Talk to Girls at Parties

How to Talk to Girls at Parties

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hello, My Name Is Doris

Hello, My Name Is Doris

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
As You Are

As You Are

2016
×
★★★
Edit this entry  
22
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Louder Than Bombs

Louder Than Bombs

2015
×
★★★½
Edit this entry  
21
Two Night Stand

Two Night Stand

2014
×
★★
Edit this entry  
21
Fahrenheit 451

Fahrenheit 451

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
M.F.A.

M.F.A.

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
What If

What If

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★½
Edit this entry  
19
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★★
Edit this entry  
18
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★½
Edit this entry  
17
Meet the Fockers

Meet the Fockers

2004
×
★★½
Edit this entry  
17
Meet the Parents

Meet the Parents

2000
×
★★½
Edit this entry  
16
Zapped

Zapped

2014
×
Edit this entry  
16
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
The Clapper

The Clapper

2017
×
Edit this entry  
15
Aquamarine

Aquamarine

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Beautiful Creatures

Beautiful Creatures

2013
×
★★★
Edit this entry  
14
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Upstream Color

Upstream Color

2013
×
★★★½
Edit this entry  
12
Terminal

Terminal

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Leap Year

Leap Year

2010
×
★★
Edit this entry  
11
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Dorian Gray

Dorian Gray

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Faces Places

Faces Places

2017
×
Read the review Edit this entry  
07
Newness

Newness

2017
×
★★½
Edit this entry  
06
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Devil's Backbone

The Devil's Backbone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry