Sort by

sindhu has logged 25 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★½
Edit this entry  
28
Brother Bear

Brother Bear

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sinister

Sinister

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★
Edit this entry  
18
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Due Date

Due Date

2010
×
★½
Edit this entry  
12
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Chemical Hearts

Chemical Hearts

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Morning Glory

Morning Glory

2010
×
★★½
Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
The Kings of Summer

The Kings of Summer

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry