Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Meet Cute

Meet Cute

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Confess, Fletch

Confess, Fletch

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Death Spa

Death Spa

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tag

Tag

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Pearl

Pearl

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sam Morril: Same Time Tomorrow

Sam Morril: Same Time Tomorrow

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Mask of Zorro

The Mask of Zorro

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
National Lampoon's European Vacation

National Lampoon's European Vacation

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Brain Smasher... A Love Story

Brain Smasher... A Love Story

1993
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pinocchio

Pinocchio

2022
×
Read the review Edit this entry  
10
Fall

Fall

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Natural Enemies

Natural Enemies

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Specialist

The Specialist

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Whore

Whore

1991
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
King Ralph

King Ralph

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dreadnaught

Dreadnaught

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Pat Garrett & Billy the Kid

Pat Garrett & Billy the Kid

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Coca-Cola Kid

The Coca-Cola Kid

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
I'll Do Anything

I'll Do Anything

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Shania Twain: Not Just a Girl

Shania Twain: Not Just a Girl

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Destiny Turns on the Radio

Destiny Turns on the Radio

1995
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Runaway Bride

Runaway Bride

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Funny Pages

Funny Pages

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Relic

The Relic

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Keep

The Keep

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Beast of War

The Beast of War

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dog Soldiers

Dog Soldiers

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Live and Let Die

Live and Let Die

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Filmworker

Filmworker

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
In the Line of Fire

In the Line of Fire

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
Read the review Edit this entry  
18
Glorious

Glorious

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Johnny Mnemonic

Johnny Mnemonic

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Red Dawn

Red Dawn

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jimmy Hollywood

Jimmy Hollywood

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Innerspace

Innerspace

1987
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry