Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
05
Loki

Loki

2021
×
Edit this entry  
24
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Flee

Flee

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Moscow, Belgium

Moscow, Belgium

2008
×
★★★½
Edit this entry  
19
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Death at a Funeral

Death at a Funeral

2007
×
★★★★
Edit this entry  
13
My Fair Lady

My Fair Lady

1964
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
Edit this entry  
09
The Long Goodbye

The Long Goodbye

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
Dealer

Dealer

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Silence

Silence

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
Annette

Annette

2021
×
Edit this entry  
24
Ferdinand the Bull

Ferdinand the Bull

1938
×
Edit this entry  
24
The Old Mill

The Old Mill

1937
×
Edit this entry  
21
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Edit this entry  
20
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
Revolutionary Road

Revolutionary Road

2008
×
★★★½
Edit this entry  
02
What's Eating Gilbert Grape

What's Eating Gilbert Grape

1993
×
★★★½
Edit this entry  
29
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★★
Edit this entry  
29
Miss Minoes

Miss Minoes

2001
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
Edit this entry  
26
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★½
Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
Edit this entry  
18
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Far From the Tree

Far From the Tree

2021
×
Edit this entry  
15
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Angels in America

Angels in America

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Café Society

Café Society

2016
×
★★★
Edit this entry  
04
Squid Game

Squid Game

2021
×
Edit this entry  
03
Quiz Show

Quiz Show

1994
×
★★★½
Edit this entry  
02
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
★★★
Edit this entry  
31
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★★★
Edit this entry  
31
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
★★★
Edit this entry