Sort by

bas2804 has logged 100 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★★
Edit this entry  
29
Miss Minoes

Miss Minoes

2001
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
Edit this entry  
26
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★½
Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
Edit this entry  
18
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Far From the Tree

Far From the Tree

2021
×
Edit this entry  
15
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Angels in America

Angels in America

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Café Society

Café Society

2016
×
★★★
Edit this entry  
04
Squid Game

Squid Game

2021
×
Edit this entry  
03
Quiz Show

Quiz Show

1994
×
★★★½
Edit this entry  
02
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
★★★
Edit this entry  
31
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★★★
Edit this entry  
31
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
★★★
Edit this entry  
26
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Kid

The Kid

1921
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
Edit this entry  
07
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
Edit this entry  
06
Marvel One-Shot: All Hail the King

Marvel One-Shot: All Hail the King

2014
×
Edit this entry  
29
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Traffic

Traffic

2000
×
★★★½
Edit this entry  
28
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Like Crazy

Like Crazy

2011
×
★★★½
Edit this entry  
25
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Rust and Bone

Rust and Bone

2012
×
Edit this entry  
19
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Beaver Valley

Beaver Valley

1950
×
Edit this entry  
17
Geri's Game

Geri's Game

1997
×
Edit this entry  
16
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
Edit this entry  
15
The Tortoise and the Hare

The Tortoise and the Hare

1935
×
★★★
Edit this entry  
12
Three Little Pigs

Three Little Pigs

1933
×
★★★★
Edit this entry  
12
Flowers and Trees

Flowers and Trees

1932
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Wife

The Wife

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Piper

Piper

2016
×
★★★★½
Edit this entry