RSS feed for Basaka
  • Emma.

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★

  • Judy

    ★★★½

  • Midsommar

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Little Joe

    ★★★½

  • Chernobyl

  • Avengers: Endgame

  • Us

    ★★★★

  • Vice

    ★★★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★★½

  • Bird Box

  • Vox Lux

    ★★★

  • A Star Is Born

  • The Favourite

    ★★★★

  • A Simple Favor

  • Roma

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • The Wild Pear Tree

    ★★★★★

  • Burning

    ★★★★★

  • Upgrade

    ★★★½

  • A Quiet Place

  • Annihilation

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • The Tale

  • Phantom Thread

  • Jigsaw

  • I, Tonya

  • Molly's Game

    ★★★½

  • mother!

  • First Reformed

  • Dunkirk

  • Shot Caller

    ★★★

  • Ghost in the Shell

  • Life

  • Hot Summer Nights

  • Baby Driver

  • Big Little Lies

    ★★★★

  • Newness

    ★★★★

  • Get Out

  • Call Me by Your Name

  • Miss Sloane

  • Split

  • The Invisible Guest

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • Snowden

  • Lion

  • Nocturnal Animals

  • Arrival

  • La La Land

  • Now You See Me 2

  • American Honey

  • The Handmaiden

  • The Conjuring 2

  • X-Men: Apocalypse

  • The Huntsman: Winter's War

  • Don't Breathe

  • Zootopia

  • Manchester by the Sea

  • War and Peace

    ★★★★★

  • The Revenant

  • Flesh and Bone

    ★★★½

  • My King

  • Demolition

    ★★★★

  • A War

  • The Danish Girl

  • Room

  • Legend

  • Solace

  • Zipper