Sort by
  • Bones and All

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Kanye With Special Guest Drake - Free Larry Hoover Benefit Concert

  • Memoria

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★½

  • The Death of David Cronenberg

  • Dune

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • The Heartland

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Malcolm & Marie

  • Pokémon the Movie: Secrets of the Jungle

    ★★

  • Soul

    ★★★½

  • In My Room

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Tenet

    ★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★½

  • Strasbourg 1518

    ★½

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★

  • Days

    ★★★½

  • Last and First Men

    ★★★

  • Undine

    ★★★★

  • Lamp Life

  • Night on Earth

    ★★★½

  • The Cloud in Her Room

    ★★★★

  • Time

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

  • Baker 4

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • The Fall

  • The Forest of Love

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Hair Love

  • Nimic

  • Kiss of the Rabbit God

    ★★★★

  • Anima

    ★★

  • Midsommar

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Lux Æterna

    ★★★½

  • The Wild Goose Lake

    ★★★★

  • The Staggering Girl

    ★★

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Atlantics

    ★★★★½

  • Promare

  • Les Misérables

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★½

  • Imbued Life

  • The Neighbors' Window

    ★★½

  • Bliss

    ★★★

  • I Am Easy to Find

    ★★½

  • Guava Island

    ★★★½

  • Carole & Tuesday

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

    ★★½

  • The Beach Bum

    ★★½

  • Us

    ★★★★

  • System Crasher

    ★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★

  • ZOO

  • Nettles

  • Monos

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Ant Head

    ★★

  • Killing

    ★★★½