• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • The Northman

    ★★★

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Weekend Away

  • The Batman

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★

  • Kimi

  • Perfect Strangers

  • The House

    ★★★★

  • Brazen

  • Scream

    ★★

  • For Zeko

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • The Unforgivable

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★

  • Eternals

    ★★

  • No One Gets Out Alive

    ★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Nightbooks

    ★★

  • The Humans

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

  • Last Night in Soho

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Kingdom: Ashin of the North

    ★★

  • Blood Red Sky

    ★★

  • Old

  • A Classic Horror Story

    ★★

  • Titane

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★★

  • The Forever Purge

  • Luca

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★

  • Major Grom: Plague Doctor

    ★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Mass

    ★★★★

  • Flee

    ★★★★

  • CODA

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Hunter Hunter

    ★★

  • The Call

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Dance of the Forty One

    ★★

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Empty Man

    ★★

  • Soul

    ★★★

  • The Binding

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★