• Hamilton

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Onward

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Abominable

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • First Cow

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Late Night

  • The Farewell

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • Green Book

    ★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • Game Night

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Leave No Trace

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Paddington 2

    ★★★½

  • Coco

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Molly's Game

    ★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • First Reformed

    ★★

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • Baby Driver

    ★★

  • Logan

    ★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • A Ghost Story

    ★★★

  • The Big Sick

    ★★★★½

  • Hidden Figures

    ★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Moana

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★

  • La La Land

    ★★★★½

  • Ghostbusters

    ★★★

  • Star Trek Beyond

    ★★½

  • Your Name.

    ★★★★½

  • Finding Dory

    ★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • Zootopia

    ★★★★

  • Hail, Caesar!

    ★★

  • Sing Street

    ★★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★