Levi has logged 59 entries for films during December 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Aquamarine

Aquamarine

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Her

Her

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Edit this entry  
19
Thor

Thor

2011
×
★★★★
Edit this entry  
18
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Package

The Package

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Slice

Slice

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
13
A Legendary Christmas with John & Chrissy

A Legendary Christmas with John & Chrissy

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Night School

Night School

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Heat

The Heat

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Grandma Got Run Over by a Reindeer

Grandma Got Run Over by a Reindeer

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
12 Dates of Christmas

12 Dates of Christmas

2011
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Winter's Bone

Winter's Bone

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Other Woman

The Other Woman

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
A Christmas Wedding

A Christmas Wedding

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Last Summer

Last Summer

2013
×
★★★
Edit this entry  
05
Welcome to Me

Welcome to Me

2014
×
★★★½
Edit this entry  
05
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry