Sort by

Levi has logged 24 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ideal Home

Ideal Home

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Tale

The Tale

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tag

Tag

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Stepford Wives

The Stepford Wives

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Across the Universe

Across the Universe

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
50/50

50/50

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★
Edit this entry  
21
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Lion King II: Simba's Pride

The Lion King II: Simba's Pride

1998
×
★★½
Edit this entry  
15
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
Tales of the City

Tales of the City

1993
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
Read the review Edit this entry  
05
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry