• Prey

    ½

  • Crimes of the Future

    ½

  • The Northman

    ½

  • RRR

    ½

  • Ambulance

    ½

  • Everything Everywhere All at Once

    ½

  • The Batman

    ½

  • Dune

    ½

  • The Green Knight

    ½

  • Worlds

    ½

  • Belle

    ½

  • Red Rocket

    ½

  • Benedetta

    ½

  • The Worst Person in the World

    ½

  • Train Again

    ½

  • The Velvet Underground

    ½

  • Zack Snyder's Justice League

    ½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ½

  • Tenet

    ½

  • Inventing the Future

    ½

  • A Quiet Place Part II

    ½

  • Possessor

    ½

  • 6 Underground

    ½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ½

  • Gemini Man

    ½

  • The Irishman

    ½

  • Sound of Metal

    ½

  • The King

    ½

  • Joker

    ½

  • Uncut Gems

    ½

  • Marriage Story

    ½

  • Weathering with You

    ½

  • Midsommar

    ½

  • Too Old to Die Young

    ½

  • Parasite

    ½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ½

  • Bacurau

    ½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ½

  • Aladdin

    ½

  • Avengers: Endgame

    ½

  • Cityscape

    ½

  • Mr. Pregnant

    ½

  • It has to be lived once and dreamed twice

    ½

  • Glass

    ½

  • Dragon Ball Super: Broly

    ½

  • Life After Love

    ½

  • High Life

    ½

  • Widows

    ½

  • Shadow

    ½

  • Dragged Across Concrete

    ½

  • The Favourite

    ½

  • Roma

    ½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ½

  • Sicario: Day of the Soldado

    ½

  • Burning

  • Under the Silver Lake

    ½

  • The House That Jack Built

    ½

  • Climax

    ½

  • Ash Is Purest White

    ½

  • Deadpool 2

    ½

  • Altiplano

    ½

  • Avengers: Infinity War

    ½

  • Dominion

  • Annihilation

    ½

  • Memento Stella

    ½

  • Hereditary

    ½

  • Leave No Trace

    ½

  • Eighth Grade

    ½

  • Blade Runner 2049

    ½

  • mother!

    ½