tia has logged 45 entries for films during January 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
42 One Dream Rush

42 One Dream Rush

2010
×
Edit this entry  
30
Lion

Lion

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Team Thor

Team Thor

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
What We Do in the Shadows: Interviews with Some Vampires

What We Do in the Shadows: Interviews with Some Vampires

2005
×
★★★½
Edit this entry  
29
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Edit this entry  
27
Lemonade

Lemonade

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
Ticky Tacky

Ticky Tacky

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Moana

Moana

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Interesting Ball

Interesting Ball

2014
×
Read the review Edit this entry  
22
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Boy

Boy

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★½
Edit this entry  
20
Summer Wars

Summer Wars

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Four Lions

Four Lions

2010
×
★★★★
Edit this entry  
18
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

2004
×
★★
Edit this entry  
18
Lenny The Wonder Dog

Lenny The Wonder Dog

2005
×
Edit this entry  
17
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ip Man 2

Ip Man 2

2010
×
★★★½
Edit this entry  
15
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
15
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Team Thor

Team Thor

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Birdemic: Shock and Terror

Birdemic: Shock and Terror

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
09
The Captain

The Captain

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Christian Mingle

Christian Mingle

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
08
The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★½
Edit this entry  
04
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Boy

Boy

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Starred Up

Starred Up

2013
×
★★★½
Edit this entry  
02
Nerve

Nerve

2016
×
★★★
Edit this entry