• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

  • Morbius

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ½

  • The Batman

    ★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • Dark Glasses

    ★★½

  • Hatching

    ★★½

  • South Park: Post COVID: The Return of COVID

  • Spider-Man: No Way Home

  • The Lonesome Room

  • South Park: Post COVID

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

  • Black Friday

  • Escalation

  • The Foul

  • My Cherry Pie

  • Wyrmwood: Apocalypse

  • GUTS

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★½

  • No Time to Die

  • Slumber Party Massacre

  • Sweet Mary, Where Did You Go?

  • Masking Threshold

  • Squid Game

  • You Are Not My Mother

    ★½

  • Dune

  • Untold: Crimes & Penalties

  • The Retaliators

  • Crabs!

  • Candyman

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Mad God

  • Free Guy

  • The 1st of November

  • The Green Knight

  • Old

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

  • Fear Street: 1994

  • Werewolves Within

  • Bo Burnham: Inside

  • Army of the Dead

  • The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

  • Mare of Easttown

  • Godzilla Singular Point

  • Bad Trip

  • Godzilla vs. Kong

  • Zack Snyder's Justice League

  • Offseason

  • Reklaw

  • South Park Vaccination Special

    ★★½

  • Wich

  • Chaos Walking

  • Willy's Wonderland

  • Keeping Company

  • Censor

    ★★

  • Wrong Turn

  • The Sadness

  • The Marksman

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

  • Snapper

  • The Ripper

  • Zombies and Bikers

  • The Retreat

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Empty Man

  • Psycho Goreman

  • Love and Monsters

  • Freaky

  • Run

  • Hubie Halloween