Sort by
  • M3GAN

    ★★

  • The Lost Patient

    ½

  • Grimcutty

    ½

  • Hellraiser

    ★★★

  • Smile

    ★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★

  • Blonde

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • Pearl

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★★★

  • Not Okay

    ★★★

  • Orphan: First Kill

    ½

  • Skinamarink

    ★★

  • They/Them

    ½

  • Nope

    ★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Men

  • Incantation

    ★★½

  • Umma

    ★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • Deadstream

    ★★★★

  • Sissy

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★½

  • Turning Red

    ★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ½

  • Kimi

    ★½

  • Piggy

    ★★

  • You Won't Be Alone

    ★★★½

  • Speak No Evil

    ★★★★

  • My Father's Violin

    ½

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • A House on the Bayou

  • All Too Well: The Short Film

  • The Black Phone

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ½

  • The Boy Who Killed My Parents

    ½

  • Cry Macho

    ★★★

  • Dashcam

  • Dear Evan Hansen

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Malignant

    ½

  • Candyman

    ★★½

  • Old

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★

  • Lamb

    ★★★

  • The French Dispatch

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

  • Till Death

    ★★½

  • Fear Street: 1994

  • Bo Burnham: Inside

    ½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • The Woman in the Window

  • Nobody

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ½

  • Coming 2 America

    ½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Censor

    ★★★