• Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Greenland

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

    ★★

  • Dangerous Lies

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • When Hitler Stole Pink Rabbit

    ★★★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Last Christmas

    ★★★½

  • Das perfekte Geheimnis

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★★

  • Downton Abbey

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Judy

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Chasing Happiness

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • The Perfect Date

    ★★½

  • Dumbo

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Oh, Ramona!

    ★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★

  • Late Night

    ★★★

  • Glass

    ★★★

  • Vice

    ★½

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Venom

    ★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • Christopher Robin

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • The Kissing Booth

    ★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★★