Sort by

Sebastian has logged 390 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Queen of the Damned

Queen of the Damned

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Exit Wounds

Exit Wounds

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Kill Chain

Kill Chain

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Black Sabbath

Black Sabbath

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Streets of Fire

Streets of Fire

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Red Heat

Red Heat

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Last Man Standing

Last Man Standing

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cats

Cats

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
High Life

High Life

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fritz the Cat

Fritz the Cat

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Innocent Blood

Innocent Blood

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Five Element Ninjas

Five Element Ninjas

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Twins Mission

Twins Mission

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Brink

The Brink

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Dragon from Russia

The Dragon from Russia

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Heroine

The Heroine

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Five Pretty Young Ladies

Five Pretty Young Ladies

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Solimsa heukpyo

Solimsa heukpyo

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fire Dragon

Fire Dragon

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fist of Legend

Fist of Legend

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dragon Inn

Dragon Inn

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dragon Inn

Dragon Inn

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Way of the Dragon

The Way of the Dragon

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Vampire Hookers

Vampire Hookers

1978
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Dead Heat

Dead Heat

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Just One of the Guys

Just One of the Guys

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kill Squad

Kill Squad

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Gangster, the Cop, the Devil

The Gangster, the Cop, the Devil

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Evil Laugh

Evil Laugh

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Panther Squad

Panther Squad

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Future Cops

Future Cops

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fist of Fury

Fist of Fury

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fire and Ice

Fire and Ice

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Blob

The Blob

1958
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Police

Police

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Final Exam

Final Exam

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Creepozoids

Creepozoids

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
God Forgives... I Don't!

God Forgives... I Don't!

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
God Forgives... I Don't!

God Forgives... I Don't!

1967
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Auditions

Auditions

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry