• Dave Chappelle: The Closer

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • Education

    ★★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★★

  • Super Monsters: Santa's Super Monster Helpers

  • Alex Wheatle

    ★★★★

  • Mighty Express: A Mighty Christmas

  • Mariah Carey's Magical Christmas Special

    ★★★

  • Chico Bon Bon and the Very Berry Holiday

  • A Go! Go! Cory Carson Christmas

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Dragons: Rescue Riders: Huttsgalor Holiday

  • Mank

    ★★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½

  • Over the Moon

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Hamilton

    ½

  • 8:46

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Hannah Gadsby: Douglas

  • The Last Dance

  • Marc Maron: End Times Fun

  • Devs

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

  • Possessor

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Time

    ★★★★½

  • Forky Asks a Question: What Is Reading?

  • Forky Asks a Question: What Is Cheese?

  • Forky Asks a Question: What Is a Pet?

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Forky Asks a Question: What Is a Leader?

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Forky Asks a Question: What Is a Computer?

  • Little Women

    ★★★★½

  • Spookley and the Christmas Kittens

  • Forky Asks a Question: What Is Love?

  • 1917

    ★★★★

  • Forky Asks a Question: What Is Time?

  • Super Monsters Save Christmas

  • Forky Asks a Question: What Is Art?

  • Dark Waters

    ★★★★½

  • Forky Asks a Question: What Is a Friend?

  • Forky Asks a Question: What Is Money?

  • Frozen II

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★