Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Two Friends

Two Friends

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Quo vadis, Aida?

Quo vadis, Aida?

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Four Hours at the Capitol

Four Hours at the Capitol

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Make Way for Tomorrow

Make Way for Tomorrow

1937
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Animatrix

The Animatrix

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Great Silence

The Great Silence

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Redacted

Redacted

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Group

The Group

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Ward

The Ward

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sweetie

Sweetie

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Q & A

Q & A

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Drunken Master

Drunken Master

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
City Hall

City Hall

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mirror

Mirror

1975
×
Read the review Edit this entry  
14
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Memoirs of an Invisible Man

Memoirs of an Invisible Man

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Village of the Damned

Village of the Damned

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Femme Fatale

Femme Fatale

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Black Narcissus

Black Narcissus

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Rosewood

Rosewood

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry