RSS feed for Anni
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Edit this entry  
31
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★½
Edit this entry  
05
Mama

Mama

2013
×
★★
Edit this entry  
03
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
16
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Edit this entry  
15
Good Omens

Good Omens

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Anima

Anima

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
★★
Edit this entry  
02
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★½
Edit this entry  
30
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Predators

Predators

2010
×
★★½
Edit this entry  
14
Cannibal Holocaust

Cannibal Holocaust

1980
×
★★½
Edit this entry  
12
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Edit this entry  
10
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Zero Theorem

The Zero Theorem

2013
×
★★★½
Edit this entry  
06
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Void

The Void

2016
×
★★½
Edit this entry  
02
Raw

Raw

2016
×
★★½
Edit this entry