• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★

  • Tanhaji: The Unsung Warrior

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Dream Girl

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • When They See Us

    ★★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Aladdin

    ½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★★½

  • Five Feet Apart

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Glass

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★★★

  • Andhadhun

    ★★★★½

  • Venom

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • The Death of Superman

    ★★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Burning

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • 102 Not Out

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Batman Ninja

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★★★½

  • Upgrade

    ★★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • Justice League

    ½

  • Golmaal Again

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Snow Steam Iron

  • It

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Toilet: A Love Story

  • Dunkirk

    ★★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★½

  • Good Time

    ★★★★½