• The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Triple Threat

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Venom

    ★★★

  • Apostle

    ★★★

  • Maniac

    ★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★

  • Okja

  • Alien: Covenant

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Baby Driver

  • Logan

    ★★★

  • Get Out

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Hacksaw Ridge

  • Moonlight

  • Arrival

    ★★

  • La La Land

  • Suicide Squad

  • Star Trek Beyond

  • Finding Dory

  • Raw

  • X-Men: Apocalypse

    ★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★

  • Don't Breathe

    ★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • Zootopia

  • Deadpool

  • Manchester by the Sea

  • The Revenant

  • Star Wars: The Force Awakens

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★

  • The Martian

  • Spotlight

    ★★

  • Magic Mike XXL

    ★★★★★

  • Ant-Man

    ★★★

  • Inside Out

  • Sicario

    ★★

  • Green Room

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★

  • Furious 7

    ★★★★★

  • Ex Machina

    ★★★

  • Kingsman: The Secret Service

  • American Sniper

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★★

  • John Wick

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★

  • Honeymoon

    ★★★★

  • The Theory of Everything

    ★★

  • Spring

    ★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • The Imitation Game

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

  • Digging Up the Marrow

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★

  • Edge of Tomorrow

    ★★★

  • It Follows

    ★★★★

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★★

  • Godzilla

    ★★★

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★

  • The Lego Movie

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★

  • Obvious Child

    ★★

  • The Guest

    ★★★★★

  • The Babadook

    ★★★

  • American Hustle