• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Metal Lords

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Moon Knight

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • Morbius

    ★½

  • UMMA

    ★★

  • Ambulance

    ★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★

  • X

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Windfall

    ★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★

  • Kimi

    ★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • The House

    ★★½

  • Scream

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • The Grucifixion

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Operation Mincemeat

    ★★★

  • Red Notice

  • Finch

    ★★★½

  • Encanto

    ★★½

  • Eternals

    ★★½

  • Antlers

    ★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Humans

    ★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Malignant

    ★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • Boiling Point

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • People Just Do Nothing: Big in Japan

    ★★★★★

  • BLACKPINK: The Movie

    ★★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★★½