☆ Jules ☆ has logged 226 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Romancing the Stone

Romancing the Stone

1984
×
★★★½
Edit this entry  
30
After We Fell

After We Fell

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hating Game

The Hating Game

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Mannequin

Mannequin

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Eloise at Christmastime

Eloise at Christmastime

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
25
A Boy Called Christmas

A Boy Called Christmas

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
Stargate

Stargate

1994
×
★★★★
Edit this entry  
20
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Elf

Elf

2003
×
Edit this entry  
19
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
Edit this entry  
19
She's All That

She's All That

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
He's All That

He's All That

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Holidate

Holidate

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Christmas Candle

The Christmas Candle

2013
×
Read the review Edit this entry  
15
A Christmas Kiss

A Christmas Kiss

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Anonymously Yours

Anonymously Yours

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
What If

What If

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Desperado

Desperado

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spy Kids

Spy Kids

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Mask of Zorro

The Mask of Zorro

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Sure Thing

The Sure Thing

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
26
27 Dresses

27 Dresses

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nanny McPhee

Nanny McPhee

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Disturbing Behavior

Disturbing Behavior

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
True Lies

True Lies

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Speed

Speed

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry