☆ Jules ☆ has logged 25 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Voyagers

Voyagers

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fallen

Fallen

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Craft

The Craft

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Unsolved Mysteries: House of Terror

Unsolved Mysteries: House of Terror

×
Read the review Edit this entry  
19
The Cutting Edge

The Cutting Edge

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Snatch

Snatch

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Daydream Nation

Daydream Nation

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ghost

Ghost

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bandslam

Bandslam

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The World's End

The World's End

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Spiderwick Chronicles

The Spiderwick Chronicles

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Miss Pettigrew Lives for a Day

Miss Pettigrew Lives for a Day

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry