Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Encounter

Encounter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Finch

Finch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Worth

Worth

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Mauritanian

The Mauritanian

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Cherry

Cherry

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
½
Read prior review Edit this entry  
10
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Tesla

Tesla

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Greyhound

Greyhound

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Onward

Onward

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Outpost

The Outpost

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
The One and Only Ivan

The One and Only Ivan

2020
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Mulan

Mulan

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Call of the Wild

The Call of the Wild

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry