• Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★★

  • Conversations with Friends

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • 365 Days: This Day

    ½

  • The Northman

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★½

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Through My Window

  • Fresh

    ★★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • The Hating Game

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • After We Fell

    ½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • He's All That

    ½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Lamb

    ★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • The Forever Purge

    ★½

  • Luca

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • F9

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • The Fallout

    ★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Pleasure

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Fauna

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • After We Collided

  • The Kissing Booth 2

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Normal People Confessions

    ★★★★

  • The Rental

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • Normal People

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★