Sort by

BatQuinn has logged 430 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Phantasm: Ravager

Phantasm: Ravager

2016
×
Edit this entry  
31
Phantasm IV: Oblivion

Phantasm IV: Oblivion

1998
×
★★
Edit this entry  
31
New Year's Evil

New Year's Evil

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
30
Phantasm III: Lord of the Dead

Phantasm III: Lord of the Dead

1994
×
★★
Edit this entry  
30
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
Phantasm II

Phantasm II

1988
×
★★★★
Edit this entry  
29
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
29
Black Sunday

Black Sunday

1960
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Pieces

Pieces

1982
×
★★★
Edit this entry  
28
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Demons

Demons

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Sorority Babes in the Slimeball Bowl-O-Rama

Sorority Babes in the Slimeball Bowl-O-Rama

1988
×
★★★
Edit this entry  
27
From Beyond

From Beyond

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Castle Freak

Castle Freak

1995
×
★★★★
Edit this entry  
27
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
27
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
26
Tourist Trap

Tourist Trap

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Valley of the Dragons

Valley of the Dragons

1961
×
Edit this entry  
26
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★★
Edit this entry  
26
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★★
Edit this entry  
25
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Message from Space

Message from Space

1978
×
★★
Edit this entry  
24
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
24
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★★
Edit this entry  
22
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Popcorn

Popcorn

1991
×
★★★★
Edit this entry  
21
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
20
King Kong vs. Godzilla

King Kong vs. Godzilla

1962
×
★★★
Edit this entry  
19
The Invisible Woman

The Invisible Woman

1940
×
★★
Edit this entry  
19
Silver Bullet

Silver Bullet

1985
×
★★★★
Edit this entry  
19
Clambake

Clambake

1967
×
Edit this entry  
18
Graveyard Shift

Graveyard Shift

1990
×
★★
Edit this entry  
18
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★
Edit this entry  
18
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Ticks

Ticks

1993
×
★★★
Edit this entry  
16
Puppet Master II

Puppet Master II

1990
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Arctic Giant

The Arctic Giant

1942
×
★★★
Edit this entry  
15
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★
Edit this entry  
14
Fly Away Home

Fly Away Home

1996
×
★★★★
Edit this entry  
14
Kong: Return to the Jungle

Kong: Return to the Jungle

2006
×
★★
Edit this entry