Sort by

BatQuinn has logged 59 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Funhouse

The Funhouse

1981
×
★★★★
Edit this entry  
29
Slumber Party Massacre III

Slumber Party Massacre III

1990
×
★★
Edit this entry  
29
Frankenhooker

Frankenhooker

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Lamp Life

Lamp Life

2020
×
Edit this entry  
28
The Thing from Another World

The Thing from Another World

1951
×
★★★★
Edit this entry  
28
Recreating the Eighth Wonder: The Making of 'King Kong'

Recreating the Eighth Wonder: The Making of 'King Kong'

2006
×
★★★★
Edit this entry  
27
True Lies

True Lies

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Cool World

Cool World

1992
×
★★
Edit this entry  
26
Enter the Ninja

Enter the Ninja

1981
×
★★
Edit this entry  
26
Frozen

Frozen

2010
×
★★★★
Edit this entry  
26
ThanksKilling

ThanksKilling

2008
×
Edit this entry  
26
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★★
Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Edit this entry  
24
The Peanuts Movie

The Peanuts Movie

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Little Drummer Boy

The Little Drummer Boy

1968
×
★★
Edit this entry  
24
Creature Comforts

Creature Comforts

1989
×
Edit this entry  
23
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Machete Kills

Machete Kills

2013
×
★★
Edit this entry  
22
The Bloody Vampire

The Bloody Vampire

1962
×
Edit this entry  
21
Bud Abbott and Lou Costello Meet Frankenstein

Bud Abbott and Lou Costello Meet Frankenstein

1948
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Behind the Planet of the Apes

Behind the Planet of the Apes

1998
×
Edit this entry  
21
The Death of the Incredible Hulk

The Death of the Incredible Hulk

1990
×
★★
Edit this entry  
20
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
Insidious

Insidious

2010
×
★★★★
Edit this entry  
20
Flight of the Navigator

Flight of the Navigator

1986
×
★★★
Edit this entry  
20
The New York Ripper

The New York Ripper

1982
×
★★★★
Edit this entry  
19
South Park: Bigger, Longer & Uncut

South Park: Bigger, Longer & Uncut

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★
Edit this entry  
19
Ben

Ben

1972
×
★★
Edit this entry  
19
Maggie

Maggie

2015
×
★★
Edit this entry  
16
Me, Myself & Irene

Me, Myself & Irene

2000
×
★★★
Edit this entry  
14
The Beast from 20,000 Fathoms

The Beast from 20,000 Fathoms

1953
×
★★★★
Edit this entry  
14
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Hello Mary Lou: Prom Night II

Hello Mary Lou: Prom Night II

1987
×
★★★★
Edit this entry  
13
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bad Moon

Bad Moon

1996
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Expendables 3

The Expendables 3

2014
×
★★
Edit this entry  
11
The Expendables 2

The Expendables 2

2012
×
★★★★
Edit this entry  
10
Who Killed Captain Alex?

Who Killed Captain Alex?

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Tammy and the T-Rex

Tammy and the T-Rex

1994
×
★★★★
Edit this entry  
10
Carnosaur

Carnosaur

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Deadly Spawn

The Deadly Spawn

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Billion Dollar Limited

Billion Dollar Limited

1942
×
★★
Edit this entry  
09
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
Edit this entry  
09
The Mechanical Monsters

The Mechanical Monsters

1941
×
★★★
Edit this entry  
09
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★
Edit this entry  
09
Johnny Mnemonic

Johnny Mnemonic

1995
×
★★
Edit this entry  
09
Alien Nation

Alien Nation

1988
×
★★★
Edit this entry