RSS feed for Sami
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Miller's Crossing

Miller's Crossing

1990
×
★★★★
Edit this entry  
13
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★½
Edit this entry  
09
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Happiest Man on Earth

The Happiest Man on Earth

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Before the Flood

Before the Flood

2016
×
★★★★
Edit this entry  
03
Father to son

Father to son

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★½
Edit this entry  
01
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Cannibal Holocaust

Cannibal Holocaust

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★½
Edit this entry  
24
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Her

Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Venom

Venom

2018
×
★★½
Edit this entry  
20
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Deadwood: The Movie

Deadwood: The Movie

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Eternal Road

The Eternal Road

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Host

The Host

2006
×
★★★½
Edit this entry  
25
Dune

Dune

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
[REC]²

[REC]²

2009
×
★★½
Edit this entry  
16
Arctic

Arctic

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Everest

Everest

2015
×
★★★★
Edit this entry  
30
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★★
Edit this entry  
30
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★½
Edit this entry  
27
Somewhere

Somewhere

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Leviathan

Leviathan

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Purge

The Purge

2013
×
Edit this entry  
18
Vice

Vice

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Last Wedding

The Last Wedding

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★½
Edit this entry  
15
Once Upon a Time... in Hollywood

Once Upon a Time... in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Last Days on Mars

The Last Days on Mars

2013
×
★★
Edit this entry  
12
Killing Season

Killing Season

2013
×
★★★
Edit this entry  
12
Moon

Moon

2009
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Orphanage

The Orphanage

2007
×
★★★½
Edit this entry  
06
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry