• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Morbius

    ★½

  • X

    ★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • Uncharted

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Love, Sex and Pandemic

    ½

  • Scream

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • LEGO Star Wars Terrifying Tales

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Other People

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Leave No Traces

    ★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Vortex

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Paris, 13th District

    ★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★

  • After Yang

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • F9

    ★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Wrath of Man

    ★★★