• Dear Evan Hansen

    ★★★½

  • Cinderella

    ★½

  • Luca

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mix Up in the Mediterranean

    ★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • Wild Mountain Thyme

    ★½

  • The Christmas House

    ★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • The Craft: Legacy

    ★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★

  • Shithouse

    ★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Blithe Spirit

    ★★

  • Freaky

    ★★★

  • Run

    ★★★½

  • The Boys in the Band

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Shadow in the Cloud

    ★★½

  • Rent-A-Pal

    ★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★½

  • A Friendly Tale...

    ★★½

  • Tenet

    ★★½

  • Words on Bathroom Walls

    ★★★

  • An American Pickle

    ★★★

  • Summer of 85

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • The Secret Garden

    ★★

  • Perfumes

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • A Whisker Away

    ★★

  • Artemis Fowl

    ★½

  • Dating Amber

    ★★★

  • Out

    ★★★½

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Mulan

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Shubh Mangal Zyada Saavdhan

    ★★½

  • Emma.

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Miss Fisher and the Crypt of Tears

    ★★

  • Cats

    ★½

  • Bombshell

    ★½

  • Twinkle All the Way

    ★½

  • Last Christmas

    ★½

  • Frozen II

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • Gemini Man

    ★★★½

  • In the Shadow of the Moon

    ★★★

  • In the Tall Grass

    ★★

  • Can You Keep a Secret?

    ★½

  • Downton Abbey

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Someone, Somewhere

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Otherhood

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • The Lion King

    ★★½