batsbats has logged 711 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Mountain Between Us

The Mountain Between Us

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Despair

Despair

2010
×
★½
Edit this entry  
30
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Edit this entry  
21
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
We Love You, Sally Carmichael!

We Love You, Sally Carmichael!

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Nine Dead

Nine Dead

2010
×
★½
Edit this entry  
17
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Snowman

The Snowman

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Flatliners

Flatliners

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Stronger

Stronger

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★½
Edit this entry  
06
mother!

mother!

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
The Glass Castle

The Glass Castle

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Pixels

Pixels

2015
×
★½
Edit this entry  
25
Akron

Akron

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Absolutely Anything

Absolutely Anything

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Home Again

Home Again

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Walk of Shame

Walk of Shame

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★
Edit this entry  
19
Pan

Pan

2015
×
★½
Edit this entry  
18
4th Man Out

4th Man Out

2015
×
★★½
Edit this entry  
18
Vacation

Vacation

2015
×
★½
Edit this entry  
18
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★
Edit this entry  
17
The Intern

The Intern

2015
×
★★★½
Edit this entry  
17
Tulip Fever

Tulip Fever

2017
×
★★
Edit this entry  
14
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

1974
×
★★★
Edit this entry  
13
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★
Edit this entry  
13
Lou

Lou

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★½
Edit this entry  
12
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★★
Edit this entry  
12
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★½
Edit this entry  
12
White Frog

White Frog

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Love or Whatever

Love or Whatever

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Mirror Mirror

Mirror Mirror

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Maniac

Maniac

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Madagascar: Escape 2 Africa

Madagascar: Escape 2 Africa

2008
×
★★
Edit this entry  
10
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★★
Edit this entry  
10
A Thousand Words

A Thousand Words

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Would You Rather

Would You Rather

2012
×
★★½
Edit this entry  
09
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★½
Edit this entry  
07
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
★★★
Edit this entry  
07
Atlantis: Milo's Return

Atlantis: Milo's Return

2003
×
★½
Edit this entry  
07
Henry Gamble's Birthday Party

Henry Gamble's Birthday Party

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry