Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Twenty One Pilots: Livestream Experience

Twenty One Pilots: Livestream Experience

2021
×
½
Edit this entry  
25
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
100 Vaginas

100 Vaginas

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
Penis

Penis

1965
×
Read the review Edit this entry  
05
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Revolver

Revolver

×
Read the review Edit this entry  
31
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Edit this entry  
27
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Edit this entry  
22
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Avatar

Avatar

2009
×
★★★½
Edit this entry  
14
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Edit this entry  
10
Finding Neverland

Finding Neverland

2004
×
★★★½
Edit this entry  
09
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Election

Election

1999
×
★★★★
Edit this entry  
01
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
The Courier

The Courier

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
G.I. Jane

G.I. Jane

1997
×
Read the review Edit this entry  
27
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★★★
Edit this entry  
18
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Dictator

The Dictator

2012
×
Read the review Edit this entry  
20
The Beatles: Get Back - The Rooftop Concert

The Beatles: Get Back - The Rooftop Concert

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Love & Mercy

Love & Mercy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Making True Detective

Making True Detective

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry