• The Guilty

    ★★★

  • Kate

    ★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • The River Runner

    ★★

  • Candyman

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★½

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Val

  • Black Widow

    ★★

  • Till Death

    ★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • F9

    ★★★

  • Cruella

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Coming 2 America

    ½

  • Censor

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • The Dig

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Mank

    ★★★★½

  • Fatman

    ½

  • Run

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★½

  • Little Fish

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • The New Mutants

    ★★

  • Superman: Man of Tomorrow

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Project Power

    ★★★

  • Unhinged

    ★★

  • Peninsula

    ★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • Extraction

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Bloodshot

    ★★

  • The Way Back

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Underwater

    ★★★

  • 6 Underground

    ★★½

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★