Jack has logged 66 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fatman

Fatman

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Run

Run

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
★★
Edit this entry  
22
Underwater

Underwater

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Edit this entry  
30
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Crow

The Crow

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★½
Edit this entry  
07
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★½
Edit this entry  
06
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★
Edit this entry  
02
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Project Power

Project Power

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
Peninsula

Peninsula

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★
Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Jeffrey Epstein: Filthy Rich

Jeffrey Epstein: Filthy Rich

2020
×
Edit this entry  
01
Extraction

Extraction

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
David Lynch: The Art Life

David Lynch: The Art Life

2016
×
Edit this entry  
02
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★½
Edit this entry  
17
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dreamgirls

Dreamgirls

2006
×
★★★
Edit this entry  
26
Lethal Weapon 2

Lethal Weapon 2

1989
×
★★★
Edit this entry  
19
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★
Edit this entry  
12
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
08
1917

1917

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★
Edit this entry  
03
30 Minutes or Less

30 Minutes or Less

2011
×
★★
Edit this entry  
03
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★★★
Edit this entry