• Space Jam: A New Legacy

  • The Woman in the Window

  • Army of the Dead

  • Mortal Kombat

  • TINA

  • Willy's Wonderland

  • Judas and the Black Messiah

  • Flinch

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Soul

    ★★★★★

  • The Estate

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Bill & Ted Face the Music

  • The King of Staten Island

  • Made You Look: A True Story About Fake Art

  • My Octopus Teacher

    ★★★★½

  • Fried Barry

    ★★★★★

  • Feels Good Man

  • Horse Girl

  • Possessor

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

  • Spree

  • Goldman v Silverman

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • The Irishman

  • Harriet

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

  • Sound of Metal

  • The King

  • The Laundromat

  • Joker

  • Ford v Ferrari

  • First Cow

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

  • Ad Astra

  • Vivarium

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Liam Gallagher: As It Was

  • Good Omens

  • Parasite

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • A Hidden Life

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

  • Chernobyl

  • Come to Daddy

    ★★★★½

  • Us

  • Booksmart

  • The Beach Bum

    ★★★★★

  • Leaving Neverland

  • The Wandering Earth

    ★★★½

  • Judy & Punch

    ★★★

  • The Souvenir

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • The Sound of Silence

  • I Am Mother

  • Fyre

  • Fyre Fraud

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Welcome to Marwen

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Bird Box

  • What We Left Behind: Looking Back at Star Trek: Deep Space Nine

    ★★★★

  • Apostle

    ★★★½

  • Maniac

    ★★★★★