• Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Extraction

    ★★★½

  • Spenser Confidential

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★½

  • The King

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Motherless Brooklyn

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Dragon Quest: Your Story

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Weathering with You

    ★★★★

  • Crawl

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Deadwood: The Movie

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Brightburn

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Missing Link

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • The Professor and the Madman

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Triple Frontier

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Polar

    ★★★

  • Glass

    ★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Holmes & Watson

    ★★

  • Vice

    ★★★★

  • The Mule

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★★½