• Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★★½

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★★½

  • Mary Queen of Scots

    ★★★½

  • Creed II

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Rampant

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Stan & Ollie

    ★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Overlord

    ★★★½

  • Apostle

    ★★★

  • Hold the Dark

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★★½

  • mid90s

    ★★★½

  • Widows

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★½

  • The Hate U Give

    ★★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Shadow

    ★★★★

  • Outlaw King

    ★★★½

  • The Predator

    ★★★

  • Dragged Across Concrete

    ★★★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Old Man & the Gun

    ★★★½

  • The Other Side of the Wind

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • First Man

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★

  • The Meg

    ★★

  • Christopher Robin

    ★★★

  • The Equalizer 2

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Tau

    ★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Tag

    ★★★

  • Hotel Artemis

    ★★★½

  • Burning

    ★★★★

  • Mirai

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Arctic

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Bao

    ★★★½

  • Batman Ninja

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★★½

  • Prospect

    ★★★★

  • The Legacy of a Whitetail Deer Hunter

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • The Outsider

    ★★★

  • Tomb Raider

    ★★★½

  • Mute

    ★★★

  • Game Night

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hearts Beat Loud

    ★★★½

  • A Futile and Stupid Gesture

    ★★★½

  • Tully

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Leave No Trace

    ★★★★