• Three Identical Strangers

    ★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★

  • 12 Strong

    ★★½

  • The Commuter

    ★★½

  • The Post

    ★★★★

  • Bright

    ★★½

  • All the Money in the World

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Wonder

    ★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Justice League

    ★★★½

  • Beyond Skyline

    ★★

  • Coco

    ★★★★½

  • Wheelman

    ★★★★

  • The Current War

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Happy Death Day

    ★★★

  • Spielberg

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Last Flag Flying

    ★★★½

  • 1922

    ★★★½

  • Only the Brave

    ★★★★

  • Gerald's Game

    ★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★½

  • Downsizing

    ★★★★

  • Chappaquiddick

    ★★★

  • Roman J. Israel, Esq.

    ★★★★

  • Brad's Status

    ★★★★

  • Mom and Dad

    ★★½

  • Professor Marston and the Wonder Women

    ★★★★

  • The Mountain Between Us

    ★★★

  • Outside In

    ★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • Molly's Game

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Stronger

    ★★★★

  • Borg vs McEnroe

    ★★★★

  • American Assassin

    ★★½

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★★

  • mother!

    ★★★★

  • It

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Hostiles

    ★★★★

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★★

  • Battle of the Sexes

    ★★★½

  • Darkest Hour

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • First Reformed

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Death Note

    ★★½

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★½

  • American Made

    ★★★★

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★½

  • Tour de Pharmacy

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • The House

    ★★

  • Shot Caller

    ★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • The Beguiled

    ★★★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★

  • Okja

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★