• The Sisters Brothers

    ★★★½

  • Alias Nick Beal

    ★★★★

  • Framed

    ★★★★

  • The Day of the Locust

    ★★★★

  • Major Dundee

    ★★★½

  • Friday the 13th

    ★★★

  • Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

    ★★★

  • Friday the 13th Part VII: The New Blood

    ★★

  • Radioactive

    ★★★½

  • Jonathan Livingston Seagull

    ★★★

  • Half Baked

    ★★★½

  • The Winslow Boy

    ★★★★

  • Danger: Diabolik

    ★★★★

  • Friday the 13th Part VI: Jason Lives

    ★★★

  • Friday the 13th: A New Beginning

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Friday the 13th: The Final Chapter

    ★★½

  • Friday the 13th Part III

    ★★½