Sort by

Batuhan has logged 93 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Night Before

The Night Before

2015
×
Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Brother Bear

Brother Bear

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Coraline

Coraline

2009
×
★★★½
Edit this entry  
19
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★½
Edit this entry  
29
Burning

Burning

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
Edit this entry  
04
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ivy

Ivy

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
District 9

District 9

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
Read the review Edit this entry  
12
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Planet Terror

Planet Terror

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Loki

Loki

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★
Edit this entry  
08
Little Fish

Little Fish

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Jodorowsky's Dune

Jodorowsky's Dune

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Colossal

Colossal

2016
×
★★
Edit this entry  
29
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★½
Edit this entry  
28
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Fall

The Fall

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★½
Edit this entry  
13
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The World's End

The World's End

2013
×
★½
Edit this entry  
11
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry