Sort by

amanda has logged 28 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wanted

Wanted

2008
×
★★
Edit this entry  
25
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
The Sweetest Thing

The Sweetest Thing

2002
×
★★★½
Edit this entry  
24
Fauve

Fauve

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Marguerite

Marguerite

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Vice

Vice

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Edit this entry  
22
Fried Green Tomatoes

Fried Green Tomatoes

1991
×
★★★
Edit this entry  
20
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Late Afternoon

Late Afternoon

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Cam

Cam

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
One Small Step

One Small Step

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Animal Behaviour

Animal Behaviour

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Bao

Bao

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Green Book

Green Book

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Pride and Prejudice and Zombies

Pride and Prejudice and Zombies

2016
×
★★
Edit this entry  
04
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★
Edit this entry  
03
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry